Skupiny osôb s nárokom na poskytnutie očkovania proti COVID-19


Formulár pre registráciu na očkovanie proti ochoreniu COVID-19 je dostupný na stránke https://vakcinacia.nczisk.sk/registracia

celý článok

COVID-19: Väčšina okresov je od 14. júna žltá, šesť zelených


Od pondelka 14. júna je na Slovensku šesť okresov v zelenej farbe (stupeň monitoring), 49 okresov je žltých (I. stupeň ostražitosti) a 19 okresov v oranžovej farbe (II. stupeň ostražitosti). V ružovej fáze (I. stupeň varovania) sú tri okresy, dva okresy červené (II. stupeň varovania) a žiadny okres naďalej nie je bordový ani čierny.

celý článok

Minister zdravotníctva navštívil Michalovce, Trebišov aj obec Hrašovík


Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský navštevuje nemocnice priebežne po celom Slovensku. V piatok pozdravil zdravotníkov v nemocnici v Michalovciach, poďakoval im za prácu a prezrel si nové zrekonštruované priestory. Kroky šéfa rezortu smerovali následne do Trebišova do Regionálneho úradu verejného zdravotníctva, kde sa stretol aj so zástupcami príspevkovej organizácie ministerstva Zdravé regióny a následne sa pozrel na prácu mobilného očkovacieho tímu, ktorý v rámci výjazdového očkovania v súvislosti s COVID-19 očkoval v obci Hrašovík neďaleko Košíc.

celý článok